Nedir?

DÜŞLERİM GERÇEKLEŞİYOR NEDİR?

“Düşlerim Gerçekleşiyor” programımız kapsamında; sosyal dezavantajlı, çocuk hakları sözleşmesinin sağladığı haklardan büyük oranda yararlanamayan, sosyal paydaşlarıyla aynı haklara, kültürel, sanatsal yaşama serbestçe katılma hakkına sahip olamamış, dinlenme, boş zaman değerlendirme, oynama ve yaşına uygun eğlence vb. etkinliklerde bulunma ve tatil yapma haklarına sahip olmayan 10-14  yaş grubu kampçılarımızın kamp alanımız Afacan Gençlik Evi’nde buluşup; hayatı eğlenerek, gezerek, deneyerek ve yaşayarak öğrenip yeni arkadaşlar edinirken farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen eğitmenleriyle bol bol yabancı dil pratiği yapmalarını amaçlıyoruz.

Gönüllü Hizmetler Derneği’nin oluşturduğu Türk ve yabancı gönüllü eğitim kadrosuyla, daha önce hiç tatil olanağı bulamamış farklı kurum ve oluşumlardan gelen sosyal ve ekonomik dezavantajlı çocuklarla kamp alanımız Afacan Gençlik Evi‘nde 6 günlük aktif bir kamp programı uygulamaktayız.

KİMLER KATILABİLİR?

“Düşlerim Gerçekleşiyor” programına Türkiye’nin farklı bölgelerinden belli bir kuruma veya bir oluşuma bağlı 10-14 yaş grubu çocukları ancak kendi lider ve gözetmenleriyle katılabilirler. Kurum eğitmenleri grubun kampa gidiş ve dönüş ulaşımını ve kampta gece sorumluluğunu üstlenir.

“DÜŞLERİM GERÇEKLEŞİYOR”  NELER KAZANDIRIR?

 • Arkadaşlık, dostluk, paylaşma duygusu
 • Kendi kendine yetebilme becerisi, sorumluluk alma ve yaratıcılık
 • Yabancı dil pratiği
 • Çevre bilinci ve doğa sevgisi
 • Fotoğrafçılık
 • Spor yapma olanağı, takım ruhu ve grup bilinci
 • Kamp katılım belgesi

DÜŞLERİM GERÇEKLEŞİYOR PROGRAMINDA NELER YAPILIR?

Gönüllü Hizmetler Derneği’nin,  bu kamp programında  yabancı dil pratiği, yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi gibi spor etkinlikleri, fotoğraf , drama ve çocuk hakları atölyeleri, grup oyunları ve el becerileriyle bireylerin genç yaşta kendilerini tanıyarak, ilgi alanlarını fark edip kendilerini geliştirme fırsatı bulabilecekleri çeşitli  ve renkli bir program gerçekleştirir. Kamp süresince eğitmenlerimiz çocuklarımıza İngilizce pratiği yapma ve farklı kültürleri tanıma fırsatı bulabilecekleri değişik etkinlikler sunarlar.

DÜŞLERİM GERÇEKLEŞİYOR NEREDE YAPILIYOR?

Kamp alanımız İzmir Bergama yolu üzerinde Yeni Şakran mevkiinde bulunan Afacan Gençlik Evi’dir.

 • Bu gençlik evi kamp gruplarının yaz programlarını yürütebilmeleri için tasarlanmış, 8000 m2 lik alan üzerine kurulmuş, içinde basketbol, voleybol sahası, yüzme havuzu, oyun alanları, yeşil alanları, atölyelerin bulunduğu, deniz kenarında, sessiz, sakin ve güvenli bir tesistir.
 • Tesiste, açık büfe sabah kahvaltısı ve  sağlıklı ev yemekleri sunulur.
 • Sofranın hazırlanması ve  toplanması ise çocuklarımızın sorumluluğundadır.
 • Ayrıca odaları her üç günde bir temizlenip, çarşaf ve havluları değiştirilecek  olsa da  çocuklarımız  odalarının düzeninden de  sorumludur.
 • Kampta yaşanacak olası sağlık sorunlarına karşı 24 saat hazır bir araç ile 3 km uzaklıktaki sağlık ocağına ya da 17 km uzaklıktaki Devlet Hastanesine ulaşmak mümkündür.