Düşlerim Gerçekleşiyor İlk Sanal Kampı 2020

Düşlerim Gerçekleşiyor İlk Sanal Kampı 2020

SOSYALBEN VAKFI/İZMİR-BUCA

İLK PİLOT SANAL KAMPI 22 Haziran 2020 – 27 Haziran 2020

1991 yılında beri düzenlediğimiz çocuk kamplarımıza, Gönüllü Hizmetler Derneği (Gençtur) çatısı altında 2009 yılından itibaren Afacan Gençlik Evi’nde farklı bir çocuk profilini hedefleyen yeni bir proje olan “Düşlerim Gerçekleşiyor” projesini daha kattık. Projemizde sosyal ve ekonomik konumları itibariyle daha önce hiç tatil olanağı bulamamış farklı kurum ve oluşumlardan gelen dezavantajlı çocuklarla da birebir Genç Tatil adlı kamp programımızı uyguladık. Onlarla yaptığımız yüzme eğitimi, yabancı dil pratiği, dans ve müzik en çok ilgilerini çeken etkinliklerimizdi.

Afacan Gençlik Evi’nde 44 dönemdir düzenlenen Düşlerim Gerçekleşiyor  yaz kampı Covit-19 salgını nedeniyle 2020 yazında 45. dönemini sanal ortamda hayata geçirdi. Çoğu üniversite öğrencisi olan gönüllü ekibimiz çocuklarla bir araya gelebilmek amacıyla Düşlerim Gerçekleşiyor Sanal Kampı’nı organize etti. Hazırlık çalışmaları sonrasında 22-27 Haziran 2020 tarihleri arasında 25  Düşlerim Gerçekleşiyor gönüllüsü ve İzmir SosyalBen Vakfı’nın Buca’dan 9 çocuğunun katılımıyla ilk sanal çocuk yaz kampı gerçekleştirildi. Sanal kampa katılan çocuklarla yapılan etkinlikler arasında; felsefe, dans, el becerisi, toplumsal cinsiyet, sağlık, yabancı dil atölyeleri ve grup oyunları vb. etkinlikler yer aldı..

Her zaman olduğu gibi GHD Düşlerim Gerçekleşiyor programıyla çocuklarımızın kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı, ekip çalışması yaparak hem öğrenmelerini hem de birlikte eğlenmelerini  hedefledik. Sanal kampta bile birlikte olmalarının, grupça etkinlik yapmalarının onlara özellikle bu dönemde çok olumlu katkısının olduğunu kamp heyecanının ve duygusunun tüm gruba geçtiğini görmek; bize başka çocuk gruplarına da sanal kamp programıyla ulaşabileceğimizi gösterdi.